fbpx
Ostra Residence
OPIS PROJEKTU
Ideą projektu od samego początku było stworzenie nieszablonowych przestrzeni, które wpiszą się w unikatowy charakter Wilanowa. Śmiałe podejście do realizacji założeń architektonicznych przełożyło się tez na oczekiwania względem fotorealistycznych wizualizacji 3D, po które zgłosił się do nas Pan Mateusz z Inwestbud Sp. z o.o.
Całość miała wyróżniać się na tle inwestycji w tej okolicy, a po wpadce zafundowanej inwestorowi przez poprzednią firmę renderującą, mieliśmy tylko 5 dni na stworzenie 5 fotorealistycznych wizualizacji 3D w dużej rozdzielczości, przeznaczonej na bilboardy i trzech panoram 360⁰.
wizualizacja architektoniczna
01
Pliki jakie dostaliśmy od inwestora to kilka obrazów inspiracji wizualizacji wnętrz, ale też zewnętrzną wizualizację 3D wykonaną przez poprzednią firmę renderującą, jako bazę co do umiejscowienia kamery w scenie i jej kąta widzenia. Doradziliśmy jednak, by kamerę odsunąć co pozwoli złapać większy oddech samej architekturze i nie będzie wyglądać przytłaczająco, a finalnie wywoła w odbiorcy większe zainteresowanie całą inwestycją i jej otoczeniem.
Sama architektura jest ważna, ale pamiętajcie, że ludzie kupują emocje i przestrzeń do życia, a nie metry kwadratowe.
inspiracje do wizualizacji wnętrz
inna firma
02
Po rozmowie telefonicznej i otrzymaniu mailem plików projektowych, inspiracji i wytycznych zabraliśmy się do pracy. A znaczy to nic innego jak stworzenie schematu potrzeb i grup docelowych inwestora, a później scenariusza marketingowego, jaki mają tworzyć zamówione wizualizacje 3D
Następnym krokiem jest tworzenie modelu 3D projektu, ustawianie kamer,  oświetlenia i ogólnego “nastroju” wizualizacji 3D. Zadaniem całości jest trafienia prosto w gusta grupy docelowej danej inwestycji.
zewnętrzny render testowy
kakito first camera angle
03
Po omówieniu z Panem Mateuszem testowych wizualizacji 3D, jego uwag i komentarzy odnośnie każdego ujęcia mogliśmy zabrać się za wprowadzanie jego sugestii. To również czas na tworzenie materiałów wykończeniowych poszczególnych elementów.
Następnym krokiem jest tworzenie modelu 3D projektu, ustawianie kamer, tworzenie materiałów wykończeniowych i oświetlenia. Zadaniem całości jest trafienia prosto w gusta grupy docelowej danej inwestycji.
wizualizacja architektoniczna
3d render preview #2
Final Design
Dzięki świetnej komunikacji i dopracowanemu procesowi tworzenia fotorealistycznych wizualizacji 3D okazało się, że wykonane rendery trafiły w oczekiwania Pana Mateusza i jego firmy. Do wymiany były jedynie sofy na dwóch ujęciach, a cała reszta przeszła zupełnie bez żadnych poprawek.
Zarówno inwestor jak i my, daliśmy z siebie wszystko podczas naszej współpracy, co zaowocowało subtelnymi wizualizacjami 3D pięknej architektury.
fotorealistyczna wizualizacja tarasu
exterior visualization of the house
interior with garden 3d render
wizualizacja architektoniczna