fbpx

Rodzaje i charakterystyka wizualizacji 3D

Patryk

In Business Posted

Rodzaje fotorealistycznych wizualizacji 3D 

Unikalne i bardzo atrakcyjne wizualizacje projektów to sposób na zwiększenie sprzedaży i sukces w biznesie. Wizualizacje 3D pozwalają stworzyć przykuwającą uwagę prezentację. Taką, która sprawi, że ukazany na niej produkt, będzie obiektem pożądania i zyska na popularności. Niezwykłe możliwości jakie oferuje ta forma trójwymiarowej grafiki, to szeroki wachlarz rozwiązań stylistycznych, dlatego jej wykorzystanie to bez wątpienia świetna alternatywa, która pozwoli Ci się wyróżnić na tle konkurencji. 

wizualizacje 3d architektoniczne dom horyzontalny

Czym tak właściwie są wizualizacje 3D? 

To nic innego niż obrazy, które zachwycają, interesują, reklamują, a ostatecznie podnoszą wartość Twojego projektu. Scena 3D tworzona jest przy pomocy specjalistycznych programów jak np. 3DS Max, pozwala uzyskać niezwykle realistyczne ujęcia, które bazują na odwzorowaniu detali, materiałów, czy oświetlenia. 

Zdecydowaną zaletą tej formy prezentacji jest jej zdecydowanie niższy koszt w porównaniu z realizacją prawdziwej sesji zdjęciowej. Co równie ważne – pozwala zaoszczędzić sporo czasu. To wszystko ze względu na fakt, iż w fotografii uzyskanie oczekiwanych efektów związanych ze zmianą pory dnia czy roku, może wymagać długiego oczekiwania. W świecie wizualizacji 3D mamy tę przewagę, że to my tworzymy warunki pogodowe i co za tym idzie, nie musimy na nic czekać. Dzwonisz do nas w zimę i chcesz wizualizacje projektu w piękny słoneczny dzień? Nie ma sprawy!  

 

Jakie elementy należy brać pod uwagę podczas kreowania fotorealistycznych wizualizacji 3D?

Podczas kreowania trójwymiarowych obrazów, należy zadbać przede wszystkim o doskonale dobraną gamę kolorystyczną całego obrazu. W zależności od tego co chcemy przedstawić – czy jest to jeden produkt na tle innych, budynek, czy może całość renderu 3D – powinniśmy to uwypuklić chociażby przez oświetlenie, focus kamery, lub specyficzny kadr.

Dopracowany projekt pozwala nanosić subtelne zmiany. Tworząc ostateczną wersję wizualizacji 3D można zmieniać styl wystroju, kolorystykę, ustawienie mebli, oświetlenie i dodać pewne akcenty. Różnorodność możliwości pozwala wybrać najbardziej atrakcyjną alternatywę. Kilka wariantów projektowych pozwoli Ci uświadomić sobie własne preferencje, dopracować detale i pobieżny szkic zmienić w realny obraz, który uszyjemy na Twoją miarę. Dzięki możliwościom jakie oferują wizualizacje 3D, można efektywniej wykreować najlepsze rozwiązania, którą pomogą podjąć wybór Twoim klientom.

wizualizacje architektoniczne 3d basen

Tak w skrócie powinna wyglądać Twoja checklista rzeczy ważnych do odhaczenia:

 wybór kadru i kompozycji;

 naturalne oświetlenie sceny 3D;

realizm materiałów i fizyka ich odbić;

post-produkcja, która pozostawia naturalny odbiór wizualizacji 3D;

 

Pamiętaj proszę, że doskonale zrealizowana wizualizacja 3D ma niezwykłe działanie psychologiczne na Twoich klientów. Dlatego im staranniej wykonany jest projekt, tym większe zainteresowanie i potencjalne zapytania, a finalnie – większa sprzedaż.

 

Oczywiście, to wszystko jest ważne, ale jeśli zwalisz pierwszy etap współpracy ze studiem wykonującym wizualizacje 3D to niestety polegniesz. Dlatego jeśli jeszcze nie znasz sposobu, by zrobić efektywny brief i zaoszczędzić przy tym trochę czasu, nadrób szybciutko zaległości: https://kakito3d.com/brief-wizualizacje-3d/

 

 

W jakich typach realizacji można wykorzystywać fotorealistyczne wizualizacje 3D?

 

1. Wizualizacje architektoniczne

Ta forma prezentacji to opcja doskonała dla celów promocji projektów z zakresu architektury, która wykonywana jest jeszcze przed ich fizyczną realizacją. Możliwość ta dostępna jest wyłącznie za sprawą wizualizacji 3D. Jakość komunikatu wizualnego w tym zakresie, determinuje reakcję klienta, który na jej podstawie podejmuje decyzje zakupowe. Profesjonalnie wykreowana przestrzeń zachwyci nie tylko fotorealistycznym ukazaniem budowli i terenu, ale również wywoła pozytywne skojarzenia i z pewnością nie będzie ona obojętna Twojemu klientowi. 

wizualizacje 3d deweloperskie wilanów

 

2. Wizualizacje wnętrz

Atrakcyjna, wykonana profesjonalnie i co nie mniej ważne – skutecznie, wizualizacja wnętrza jest realizacją o znaczeniu większym, aniżeli jedynie prezentacji fantazji autora projektu. Jest to obraz sprzedażowy, który ma wzbudzić emocje wśród obserwatorów, pobudzając równocześnie ich wyobraźnię i sprawiając, że zaczną się nim interesować. To początek drogi zakupowej Twoich potencjalnych klientów. Każda z wizualizacji wnętrz mieszkań, biur, pomieszczeń publicznych czy komercyjnych wykonywana z pasją, w oparciu o wiedzę oraz doświadczenie gwarantuje niesamowite rezultaty.

wizualizacje 3d wnętrz wypoczynek

 

3. Wizualizacje produktowe

Fotorealistyczna wizualizacja produktu to doskonałe narzędzie, które sprawdza się w kreowaniu prezentacji, bądź ofercie asortymentu czy różnorodnych technologii. Z jej pomocą możliwe jest zaoszczędzenie czasu oraz nakładów finansowych związanych z realizacją profesjonalnych sesji zdjęciowych. Co więcej – jest to alternatywa, która daje ogromne możliwości podczas wytwarzania, wdrażania bądź reklamowaniu innowacyjnych produktów np. do prezentacji na kickstarter. Alternatywa ta jest bardzo elastyczna, dlatego możliwe jest wykreowanie wizualizacji studyjnych, jak również przedstawienie produktów w określonej aranżacji wnętrz, bądź za pomocą przedstawienia sposobów ich wykorzystania w praktyce.

fotorealistyczne wizualizacje 3d produktów do biur

 

4. Wizualizacje 360

Wizualizacje 360⁰, czyli inaczej wizualizacje sferyczne, to nic innego jak wizualizacje 3D, która umożliwiają obserwację przestrzeni w pełnym obrocie kamery. Pozwalają na doświadczanie przestrzeni w jeszcze większym zaangażowaniu Twoich klientów, co też rzutuje na ich późniejsze, dobre skojarzenia z Twoim projektem. A wiesz co się stanie gdy połączymy ze sobą kilka wizualizacji 3D? Stworzymy wtedy spacer wirtualny, który możemy wykorzystać oglądać zarówno w internecie, aplikacjach na telefon wykorzystujących wirtualną rzeczywistość, czy za pomocą profesjonalnych gogli VR. Trzeba też zaznaczyć, że spektrum możliwości rośnie z każdym kolejnym rokiem.

Tutaj znajdziesz przykład wizualizacji 360, którą ostatnio robiliśmy dla klienta.

 

O czym jeszcze musisz pamiętać? 

Atrakcyjny projekt architektoniczny, nowoczesne wnętrze, stylowa sofa czy nowy samochód. To tylko przykłady wizualizacji 3D, z którymi spotykamy się na codzień. Projekty obejmujące wizualizacje 3D mogą dotyczyć każdego aspektu naszego życia, a ich wykorzystanie jest niczym nieograniczone.

Wizualizacje 3D to wyjątkowe narzędzie, które kreuje przestrzeń, architekturę, wnętrza czy produkty. Sprawdzą się w: 

1.  reklamie,

3. publikacjach w internecie,

4. publikacjach drukowanych i katalogach,

5. prezentacjach nowych produktów,

6. proponowanych realizacjach z zakresu wystroju wnętrze, etc.

7. bilboardów.

 

Fotorealistyczne wizualizacje 3D to sposób na urzeczywistnienie każdego pomysłu. Pomagają ukazać i później wcielić w życie nawet najbardziej wymagające projekty i innowacje. Ale przede wszystkim to wyjątkowo skutecznie narzędzie marketingowo sprzedażowe. Jeśli więc chcesz zdobyć jeszcze więcej klientów dla swoich projektów lub produktów, zadbaj o realizm Twoich nowych wizualizacji 3D.

 

Tutaj zobaczysz jak może wyglądać Twój przyszły projekt. Zobacz

Chcesz więcej?

0 Comments

Leave a Comment